Skyline

Tematy współpracy i projekty

Miasta i regiony wzdłuż Odry, Warty i Nysy od lat ściśle ze sobą współpracują w ramach projektów dotyczących wszystkich aspektów związanych z Partnerstwem-Odra. Głównym celem jest praktyczna współpraca, która koncentruje się na konkretnych projektach i realnych wynikach. Stanowi to wkład w utworzenie ściśle usieciowionego obszaru gospodarczego, który oferuje obywatelom i przedsiębiorstwom najlepsze możliwości rozwoju i charakteryzuje się wysoką jakością życia. Partnerzy z obszaru polityki, administracji, biznesu, środowisk akademickich oraz społeczeństwa obywatelskiego na równi angażują się w prace sieci i współpracują ze sobą ramię w ramię.

Gospodarka

Mecklenburger Metallguss GmbH Waren, Werk3


Czy to technologie optyczne, moda, technologie energetyczne, czy informatyka: Partnerstwo Odry chce łączyć polskie i niemieckie przedsiębiorstwa oraz instytucje naukowe i nawiązywać w ten sposób kooperacje. Powstałe efekty synergii mogą ożywić wspólny obszar gospodarczy, wzmocnić rynki pracy, a przez to również cały region.

Transport

szymon-nitka

Autobusem, czy koleją: Partnerstwo Odry działa na rzecz rozbudowy i poprawy transportu transgranicznego. Poprzez infrastrukturę chce stworzyć lepsze możliwości dla Polaków i Niemców, aby sąsiedzi mogli wspólnie pracować i żyć.Turystyka

Berlin - Haus der Kulturen der Welt

visitBerlin, Foto: Wolfgang Scholvien

Oprócz ekscytujących miast, regiony Partnerstwa-Odra oferują również naturalne krajobrazy z rozległymi jeziorami, porzeczami, lasami, malowniczymi wybrzeżami oraz regionami górskimi. Doświadczenie regionu Odry dopełnia różnorodna oferta dla osób zainteresowanych sztuką i kulturą, z licznymi muzeami, teatrami i wydarzeniami muzycznymi.

Pozostałe tematy

eigene Darstellung

Partnerstwo Odry chce wspierać współpracę między polskimi a niemieckimi regionami, miastami, związkami i społeczeństwem obywatelskim, ponieważ współpraca transgraniczna kryje w sobie potencjał poprawy codziennego życia ludzi w regionie Odry.     

25.06.2024 -